Psychodietetyka

Studia podyplomowe z Psychodietetyki

Studia uzupełniające wiedzę z zakresu dietetyki i psychologii prowadzone od kilku edycji przez wybitnych specjalistów z wrocławskich uczelni (nauczyciele akademiccy oraz praktycy).
cena:
4 400 zł
czas trwania:
2 semestry
weekendowe   zjazdy (sobota – niedziela)
październik 2024 r. – czerwiec 2025 r.
psychodietetyka.jpg.jpg

Dla kogo

Studia kierowane są dla osób chcących pogłębić wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień psychologicznych i dietetycznych.

Zdobędziesz

  • świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, zgodne z wzorem ustalonym przez MNiSW
REKRUTACJA sprawdź zasady i terminy
Program studiów
  • Studia podyplomowe „Psychodietetyka” umożliwiają zdobycie teoretycznej wiedzy i praktycznych umiejętności wykorzystywanych w pracy z pacjentem. Kursy realizowane podczas studiów obejmują wiedzę z zakresu żywienia człowieka, podstaw dietetyki, fizjologii żywienia, edukacji i poradnictwa żywieniowego, psychologii rozwojowej i osobowości, zachowań zdrowotnych – praca na postawach, elementów psychoterapii oraz metodologii psychodietetycznej, wybranych aspektów terapii osób z zaburzeniami odżywiania, komputerowego systemu wspierania pracy psychodietetyka.
  • Słuchacze uzyskują zaliczenie ze wszystkich kursów. Podczas studiów opracowują projekt dyplomowy na wybrany temat oraz przystępują do egzaminu dyplomowego.
psychodietetykaprojekt.pg

Po studiach

Absolwent posiada umiejętności wykorzystania nabytej wiedzy z dietetyki i psychologii w pracy z pacjentem. Zna i rozróżnia czynniki sprzyjające powstawaniu chorób dietozależnych a także czynniki psychologiczne predysponujące do zaburzeń zdrowotnych. Będzie potrafił samodzielnie lub w zespole interdyscyplinarnym wybrać odpowiednią dla pacjenta metodę dietoterapii z uwzględnieniem metod psychoterapeutycznych.

Kierownik studiów

Prof. dr hab. inż. Joanna Wyka

Jestem pracownikiem Katedry Żywienia Człowieka i od wielu lat uczę studentów zasad zdrowego żywienia propagując najnowszą wiedzę z tej tematyki. Jestem również opiekunem SKN Żywienie człowieka. W pracach naukowych staram się w różnych grupach wiekowych znaleźć zależności pomiędzy czynnikami ryzyka chorób metabolicznych (m.in. otyłości, cukrzycy czy nadciśnienia tętniczego) a ich podłożem psychologicznym. Moim nowym zainteresowaniem są społeczne, ekonomiczne ale także psychologiczne uwarunkowania chorób neurodegeneracyjnych. Z powodzeniem od lat biorę udział w projektach i warsztatach edukacyjnych oraz w Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

280
godzin zajęć, w tym
50% warsztaty, seminaria, ćwiczenia
psychodietetyka1.jpg
15
weekendowych
zjazdów