„Fizyka i Biofizyka. Proste ćwiczenia laboratoryjne” – e-book dostępny w Bazie Wiedzy UPWr

10.04.2024

„Fizyka i Biofizyka: Proste Ćwiczenia Laboratoryjne” to publikacja autorstwa doświadczonego dydaktyka i cenionego pracownika naszej uczelni dr Andrzeja Fogta. Materiał ten stanowi kompendium wiedzy z zakresu fizyki oraz biofizyki. To treści ukierunkowane na przekazanie studentom wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych w przystępny i czytelny sposób.

Sztuczna Inteligencja – wsparcie w pracy i nauce

27.03.2024

Drogi czytelniku to ja Sztuczna Inteligencja. Jestem tutaj, żeby opowiedzieć trochę o sobie i o tym, co potrafię robić najlepiej...

Projekty POWER – wspólna edukacja i równy dostęp do wiedzy dla wszystkich

11.03.2024

,,Przyszło nam żyć w ciekawych czasach’’ - XXI wiek to czas niepohamowanego rozwoju, szybko następujących zmian i nowej rzeczywistości, przed którą nie możemy się wzbraniać.

Tutoring na UPWr – ruszyła rekrutacja studentów

07.03.2024

Droga Studentko, Drogi Studencie UPWr! Czy chcesz odkrywać i rozwijać swoje naukowe talenty? Myślisz, że dobrze byłoby skorzystać ze wsparcia nauczyciela akademickiego, który będzie skoncentrowany na rozwijaniu Twoich zainteresowań i wiedzy? Potrzebujesz przestrzeni do rozwijania kompetencji kluczowych w dzisiejszych czasach: kreatywności, krytycznego myślenia, komunikacji, kooperacji?

Moduł „Sale Dydaktyczne” to krok w stronę uczelni przyszłości

13.02.2024

„Sale Dydaktyczne” to nowy moduł uruchomiony w ramach istniejącego już systemu Intranetowego. Z myślą o korelacji został połączony z kluczowymi systemami dziedzinowymi: TETA, SRS, WebCon (EOD). Głównym elementem modułu jest komponent automatycznego monitorowania sprzętu oparty o koncepcję Internetu Rzeczy (IoT). Zadaniem modułu „Sale Dydaktyczne” jest pozyskiwanie informacji z systemów, z którymi jest połączony i gromadzenie ich w jednej elektronicznej przestrzeni.

Projekt POWER na UPWr dał nam nowe możliwości

07.02.2024

W XXI wieku świat dynamicznie ewoluuje, przynosząc innowacyjne podejście i nowatorskie metody nauczania. Aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata, zainwestowaliśmy w szereg modernizacji sal. To strategiczne inwestycje, które wesprą zarówno kadrę dydaktyczną, jak i studentów w radzeniu sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nami nauka.

Zamek Książ i jego zaginiony ogród. Naukowcy poznali nieznane fakty na jego temat

31.01.2024

Niewiele elementów pozostało po zaginionym ogrodzie, który niegdyś posiadał Zamek Książ. To szpaler kasztanowców i malownicza promenada uważana za majstersztyk ogrodnictwa krajobrazowego. Naukowcy poznali właśnie jego twórcę.

Naukowcy UPWr: królewski ogrodnik projektował w Zamku Książ

31.01.2024

Projekt ogrodów Zamku Książ w latach 70. XIX wieku wykonał Eduard Neide, dyrektor królewskich ogrodów Tiergarten w Berlinie – to najnowsze ustalenia naukowców UPWr, którzy od kilku lat badają historię tego miejsca.